wtorek 27 Sty 2015
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Św. Tomasz o aniołach

alt

W sobotę, 31 stycznia 2015 r., w klasztorze na warszawskim Służewie odbędzie się otwarta, jednodniowa sesja naukowa, poświęcona nauczaniu św. Tomasza z Akwinu o aniołach.

Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się m.in. ks. prof. Tomasz Stępień (UKSW), o. prof. Andrzej Potocki OP (UW), o. dr Michał Mrozek OP (IT) oraz red. Herbert Oleschko.

Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu.

Pełen program wydarzenia na stronie:

SPRAWDŹ PROGRAM

 
Nowenna przed wspomnieniem bł. Bronisława Markiewicza - Dzień VI - "Naprawić wszystko w Chrystusie"

alt

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami wychwytywania wypowiedzi Ojca świętego Franciszka, w oderwaniu od kontekstu całego jego nauczania, bez uwzględnienia skrótów myślowych i przede wszystkim bez uwzględnienia jego rozeznania problemów z krajów Ameryki Południowej, Afryki i Azji. Europejscy pseudo-myśliciele, patrząc przez pryzmat swojego rozeznania, starają się przypisać Papieżowi treści, które w świetle całego jego nauczania mają prawdziwie chrześcijański sens, zaś oni - na pewno dotknięci ignorancją w sprawach ewangelicznych - przyjmują w swej pysze postawy wielkich obrońców wartości chrześcijańskich. Nie podejmując wezwań Papieża do nawrócenia, tkwią w swej zatwardziałości serca, usprawiedliwiając siebie zarzutami wobec Ojca Świętego.

Więcej… / Read more…
 
Nowenna przed wspomnieniem bł. Bronisława Markiewicza - Dzień V - Praca-zadanie zlecone przez Boga

alt

Obok powściągliwości, błogosławiony ks. Markiewicz u fundamentów swej działalności umieszcza rzeczywistość pracy. Zjawisko to, nie­odłączne od życia ludzkiego rozpatruje od strony teoretycznej i praktycznej. Podobnie jak przy cnocie powściągliwości tak i przy poglądach na pracę, daje się zauważyć wyraźne powiązanie z markiewiczowskim doświadczeniem życiowym.

Więcej… / Read more…
 
"Święty, który żyje dzisiaj"

alt

Jako uzupełnienie Nowenny przed wspomnieniem bł. ks. Bronisława Markiewicza, proponujemy szereg audycji przygotowanych na jego temat przez ks. Rafała Kamińskiego CSMA:

POSŁUCHAJ NAGRAŃ

 
Słuchaj w domu Anielskich Rekolekcji!

alt

Serdecznie zachęcamy do słuchania nagrań z Rekolekcji Anielskich w Górkach, sporządzonych przez jedną z uczestniczek:

POSŁUCHAJ NAGRAŃ

 
Nowenna przed wspomnieniem bł. Bronisława Markiewicza - Dzień IV - Aktualność powściągliwości

alt

Aby podjąć ewangelizację ludów, trzeba dobrze rozeznać tradycje, kulturę, kondycję duchową tych terenów, a następnie w imię Jezusa podjąć odpowiednie działania apostolskie. Ojciec święty Franciszek, pisząc w swojej adhortacji Evangelii gaudium o konieczności podjęcia przez wszystkie podmioty Kościoła nowej ewangelizacji, stara się pokazać obraz rzeczywistości, do której trzeba zanieść wartości chrześcijańskie. Wśród wielu jego refleksji na ten temat, znajduje się również następująca opinia:

Więcej… / Read more…
 
Peregrynacji końca nie widać…

altRusza kolejny rok Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła z cudownej Groty Objawień na Gargano. Do tej pory Książę Wojsk Niebiańskich nawiedził w Polsce 256 parafii, ponad sto klasztorów sióstr zakonnych, liczne szkoły, domy dziecka, noclegownie dla bezdomnych, a nawet Stadion Narodowy w Warszawie. Bieżący rok kalendarzowy obłożony jest kolejnymi miejscami nawiedzenia w całej Polsce. Zapełnia się również kalendarium 2016 roku. Ruszają też zapisy na rok 2017.

Więcej… / Read more…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 150

Reklama

Reklama

W ostatnim numerze

alt„Któż jak Bóg” – nowy numer 1/2015

Serdecznie zachęcamy do lektury kolejnego, styczniowo-lutowego numeru naszego pisma. W najnowszym wydaniu min.:

TEMAT NUMERU: Boża husaria – siostra Bernadetta Pajdzik ASC opowiada o pierwszym, pionierskim zastępie dziecięcym Rycerstwa św. Michała Archanioła, s. 4

Aniołowie niepełnosprawnych – gdzie byli podczas wypadków? W numerze aż 3 poświęcone im teksty – ks. Henryka Skoczylasa CSMA, ks. Zbigniewa Kapłańskiego i Agaty Pawłowskiej, s. 10, 16, 52

BIBLISTA ODPOWIADA: Czy można wywołać ducha? – Przecież według Pisma wróżce z Endor się udało… Odpowiada Roman Zając, s. 22

MOC ŚWIADECTWA: Komandos ze św. Michałem – niezwykła historia żołnierza, którego na afgańskim froncie wsparł św. Michał, s. 21

BRACTWO SZKAPLERZNE: Szkaplerz w pytaniach i odpowiedziach – w związku z zalewającą redakcję falą pytań związanych ze Szkaplerzem św. Michała Archanioła, ks. Rafał Szwajca CSMA wyjaśnia najważniejsze kwestie. Parę słów mówi również… bł. ks. Bronisław Markiewicz, s. 32


Więcej …

Na każdy dzień

27/1/2015

Myśl na dziś

Każda śmierć staje się ofiarą, aby ożyli inni powołani do życia i do trudu w czasie, który Bóg im naznaczył.

Anna KamieńskaSylwetka dnia

27.01 – bł. Jerzy Matulewicz


Czytanie na dziś

Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie. Odpowiedział im: Któż jest moją matką i /którzy/ są braćmi? I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.

Mk 3,31-35

 

Kolejna anielska pielgrzymka!

Redakcja „Któż jak Bóg” i księża Michalici zapraszają do udziału w XV anielskiej pielgrzymce do Włoch na uroczystości odpustowe ku czci Św. Michała Archanioła w Monte Sant’ Angelo w dniach 26 IX – 2 X 2015. 

Więcej

Doktor anielski o aniołach - premiera książki

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznawania się z naszą najnowszą pozycją książkową autorstwa ks. prof. Tomasza Stępnia, pt. „Doktor anielski o aniołach”. Bez dużej przesady stwierdzić można, że książka ta stanowi pierwsze w naszym kraju tak kompleksowe omówienie angelologii św. Tomasza z Akwinu.

Więcej

PIELGRZYMKA WIOSENNA

Redakcja „Któż jak Bóg", Księża Michalici oraz Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „NOMADA" zapraszają do udziału w pielgrzymce do Włoch w dniach: 21 - 25 marca 2015 r.

Trasa pielgrzymki: Warszawa – Rzym – Monte Sant' Angelo – San Giovanni Rotondo – San Marco in Lamis – Lanciano – Manoppello – Rzym – Warszawa

Więcej

Numery kont

Centrala Rycerstwa św. Michała Archanioła, al. Piłsudskiego 250, 05-261 Marki PKO BP 91 1020 1042 0000 8502 0014 7595

Prenumerata KJB

Towarzystwo Powściągliwość i Praca, al. Piłsudskiego 250, 05-261 Marki PKO BP 68 1020 1042 0000 8702 0218 9470

Biuletyn KJB

Zapraszamy do zapisywania się do biuletynu anielskiego!

Facebook

Punkty sprzedaży

Zobacz listę księgarni, gdzie można nabyć nasz dwumiesięcznik albo zamów go w naszej księgarni internetowej