niedziela 21 Wrz 2014
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Nowenna przed Świętem Archaniołów - Dzień 2

Modlitwa wstępna:

Miłosierny Boże, w nowennowym czasie oczekiwania stajemy przed Tobą w obecności św. Michała Archanioła. Wierzymy w jego skuteczne wstawiennictwo i szczególną pomoc w sytuacjach trudnych, a zwłaszcza w walce ze złym duchem. Pomóż nam Panie pogłębiać cześć tego niezwykłego patrona i wzrastać w wierze i miłości ku Tobie, który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Więcej… / Read more…
 
Nowenna przed Świętem Archaniołów - Dzień 1

Modlitwa wstępna

Miłosierny Boże, w nowennowym czasie oczekiwania stajemy przed Tobą w obecności św. Michała Archanioła. Wierzymy w jego skuteczne wstawiennictwo i szczególną pomoc w sytuacjach trudnych, a zwłaszcza w walce ze złym duchem. Pomóż nam Panie pogłębiać cześć tego niezwykłego patrona i wzrastać w wierze i miłości ku Tobie, który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Więcej… / Read more…
 
Weekendowe dni skupienia

Księża Michalici i Sekretariat Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła z Gargano zapraszają wszystkich Czcicieli i Rycerzy św. Michała Archanioła oraz tych, którzy przynależą i chcą należeć do Bractwa Szkaplerza św. Michała Archanioła na weekendowe dni skupienia.

Więcej… / Read more…
 
Szanujmy się

Szukanie właściwego sensu zarówno poszczególnych fragmentów jak i całości Ewangelii nastręcza chrześcijanom niejednokrotnie wiele problemów z tego powodu, że potoczne, „świeckie”, rozumienie tekstu, zaciemnia to faktyczne. Jezus powiedział: "Kto nienawidzi swego życia na tym świecie, ten je zachowa na życie wieczne" (J 12, 25). Co to właściwie znaczy? Jest jakieś przeczucie, że Jezus nie mówi o takiej nienawiści, jaką trzeba mieć dla grzechu, ale też dokładnie trudno ją określić.

Więcej… / Read more…
 
Prosimy i otrzymujemy

Przyznać trzeba uczciwie iż życie w trzeźwości raczej trudno zaliczyć do naszych cech narodowych. Ks. Bronisław Markiewicz piętnował to zresztą już przeszło 100 lat temu pisząc, że „albo Polska będzie trzeźwa, albo nie będzie jej wcale”. Ale nawet jeśli, według ostatnich, alarmujących statystyk, po alkohol sięgnęło w Polsce 96% młodych ludzi, to niezmiennie, rokrocznie, znajduje się również pokaźna grupka tych, którzy gotowi są w słocie i upale przemierzyć pół Polski w intencji trzeźwości naszego narodu.

Więcej… / Read more…
 
Pocałunek z nieba

altCo aniołowie mają do wyrostka robaczkowego? Czy nieudana operacja dziecka może nawrócić całą wioskę? Koniecznie przeczytajcie historię 13-letniej Sługi Bożej Anfrosiny Berardi (1920-1933).

Więcej… / Read more…
 
Opus Angelorum

Cztery lata temu w świeckich mediach (z „Wyborczą” na czele) zawrzało. W doniesieniach medialnych można było przeczytać min., że Watykan ostrzega biskupów przed tradycjonalistyczną sektą Opus Angelorum, wielbiącą aniołów walczących z demonami. Sekta, do któ­rej do­łą­czy­ła licz­na grupa księ­ży i sióstr za­kon­nych, zo­sta­ła ob­ję­ta wa­ty­kań­skim śledz­twem – donosił Onet. Watykan najbardziej niepokoi fakt, że w jej szeregach działają księża. Ma to sprawiać fałszywe wrażenie, że organizacja ta i jej poglądy są popierane przez Kościół.

Więcej… / Read more…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 135

Reklama

Reklama

W ostatnim numerze

altSerdecznie zachęcamy do lektury kolejnego, wrześniowo-październikowego numeru naszego pisma. W najnowszym wydaniu min.:

TEMAT NUMERU: Anioł przychodzi wieczorem? – Marek Jaromski opowiada o swoim nawróceniu, inspiracjach w tworzeniu i niezwykłych anielskich interwencjach w swoim życiu, s. 5

ANIOŁOWIE W ŻYCIU ŚWIĘTYCH: Pocałunek z nieba – budująca historia Anfresiny Berardi, s. 19

ANIOŁOWIE W BIBLII: Aniołowie ludzi chorych – kolejna poruszająca historia od ks. Henryka Skoczylasa CSMA, s. 8

ZAGROŻENIA WIARY: Pułapki astrologii (1) – przed zgubnym wpływem horoskopów ostrzega Terry Harley, s. 16

CZYTELNICY PISZĄ: Św. Michał akuszerem – niezwykła opowieść o aniele asystującym przy narodzinach, s. 47


Poza tym w numerze:

Więcej …

Na każdy dzień

21/9/2014

Myśl na dziś

Co bez przyjaciół za żywot? Więzienie,
W którym niesmaczne żadne dobre mienie.
(...)
Uchowaj Boże takiego żywota,
Daj raczej miłość, a chociaż mniej złota!

Jan Kochanowski

21/9/2014

Sylwetka dnia

21.09 – św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista

21/9/2014

Czytanie na dziś

Królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy. Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojących na rynku bezczynnie, i rzekł do nich: Idźcie i wy do mojej winnicy, a co będzie słuszne, dam wam. Oni poszli. Wyszedłszy ponownie około godziny szóstej i dziewiątej, tak samo uczynił. Gdy wyszedł około godziny jedenastej, spotkał innych stojących i zapytał ich: Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie? Odpowiedzieli mu: Bo nas nikt nie najął. Rzekł im: Idźcie i wy do winnicy! A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych! Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze. Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze. Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, mówiąc: Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzyśmy znosili ciężar dnia i spiekoty. Na to odrzekł jednemu z nich: Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną? Weź, co twoje i odejdź! Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry? Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi.

Mt 20,1-16a

Ludzie książki piszą…

Serdecznie zachęcamy do nabycia książki „Rozmowy Niecodzienne”, której jednym ze współautorów jest redaktor dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”, Karol Wojteczek. Książka stanowi zapis niezwykłych spotkań autorów z ludźmi mediów, kultury i sztuki, w trakcie których dzielą się oni doświadczeniem spotkania Boga w swoim życiu. Swoje świadectwa poszukiwań i nawrócenia dają w niej m.in. Krzysztof Zanussi, Radosław Pazura czy Krzysztof Krawczyk. Książka do nabycia na stronie www.wydawnictwo-unitas.pl w cenie 24 PLN.

Doktor anielski o aniołach - premiera książki

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznawania się z naszą najnowszą pozycją książkową autorstwa ks. prof. Tomasza Stępnia, pt. „Doktor anielski o aniołach”. Bez dużej przesady stwierdzić można, że książka ta stanowi pierwsze w naszym kraju tak kompleksowe omówienie angelologii św. Tomasza z Akwinu.

Więcej

Numery kont

Centrala Rycerstwa św. Michała Archanioła, al. Piłsudskiego 250, 05-261 Marki PKO BP 91 1020 1042 0000 8502 0014 7595

Prenumerata KJB

Towarzystwo Powściągliwość i Praca, al. Piłsudskiego 250, 05-261 Marki PKO BP 68 1020 1042 0000 8702 0218 9470

Biuletyn KJB

Zapraszamy do zapisywania się do biuletynu anielskiego!

Facebook

Punkty sprzedaży

Zobacz listę księgarni, gdzie można nabyć nasz dwumiesięcznik albo zamów go w naszej księgarni internetowej


Losowe książki

Rozmowy z Bł. Bronisławem Markiewiczem

15,00 zl
Bieżący numer "Któż jak Bóg"

5,00 zl
Obrazki ze św. Michałem Archaniołem - duże

0,50 zl
Szkaplerz św. Michała Archanioła

5,00 zl
"Nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła i Aniołów" - Ks. W

8,00 zl
Prenumerata KJB - Azja i Australia

180,00 zl