poniedziałek 24 Lis 2014
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Na adwentowy czas

Na nadchodzący wielkimi krokami adwentowy czas proponujemy rozważania ks. Zbigniewa Kapłańskiego.

Więcej… / Read more…
 
Zatrzymaj się i pomyśl

A może święta w tropikach?

Czemu by nie, może to (paradoksalnie) jedyne miejsca, gdzie można skupić się jeszcze na ich istocie? W naszym rodzimym kraju sygnałem do przestawienia się na tryb Bożonarodzeniowy są zmieniające się witryny sklepowe, które przywdzieją "mikołajowy" wygląd tuż po zniknięciu zniczowych ekspozycji. Dla innych takim impulsem jest pojawienie się w telewizji reklamy pewnego bardzo znanego napoju, oznajmiającej iż "coraz bliżej święta".

Więcej… / Read more…
 
Świadectwo

Kocham służyć Księciu Niebieskiemu!

Pragnę opisać historię jednego z moich „niebieskich” spotkań. Spotkanie „niebieskie”, jak je sama sobie nazywam, jest wydarzeniem bardzo niezwykłym, ponieważ ma swoje główne miejsce w duszy człowieka. W niej się dokonuje, w niej dojrzewa i z niej wydaje owoce. Jest jednak także wplątane w wydarzenia ziemskie – przynajmniej w moim życiu – może po to, by pełniej zrozumieć, co dzieje się w głębi serca.

Więcej… / Read more…
 
To już pięć lat

The Angels – numer 4/2014

altSerdecznie zapraszamy do lektury kolejnego numeru kwartalnika „The Angels”, anglojęzycznej wersji michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”.

W najnowszym wydaniu m.in.:

Giving and receiving – o wartości dawania i otrzymywania!

Divine Mercy Pilgrimage – reportaż z anglojęzycznej pielgrzymki śladami św. siostry Faustyny w Polsce i na Litwie

Creation of angels – medytacje św. Augustyna o aniołach

Więcej… / Read more…
 
Rycerze na pątniczych szlakach

altW dniu 11 listopada 2014 r. Zastęp Rycerzy św. Michała Archanioła z parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka z Bielska-Białej (os. Karpackie) wraz z ks. opiekunem świętowali 20-lecie Rycerstwa w Polsce uczestnicząc we Mszy św. w Bazylice Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Więcej… / Read more…
 
Rekolekcje z o. Szustakiem pod patronatem "Któż jak Bóg"!

altW dniach 9.01 – 11.01 stycznia 2015 roku Fundacja Budujemy Ludzi organizuje rekolekcje, które poprowadzi o Adam Szustak, dominikanin.

O. Adam Szustak jest znanym, zwłaszcza w kręgach studenckich, kaznodzieją i rekolekcjonistą. Większość z głoszonych przez niego konferencji jest dostępna w Internecie. Jest on także autorem internetowych rekolekcji adwentowych pt. „Wilki dwa”, przygotowywanych wspólnie z Robertem "Litzą" Friedrichem, liderem zespołu Luxtorpeda. Ponadto w Internecie można znaleźć inne nagrania jego autorstwa. Jako przykład można wymienić: „Kundel przydrożny”, „Rekolekcje dla czekających na świt”, „Nocny złodziej”. Większość głoszonych przez niego konferencji jest też dostępna w formie audiobooków.

O. Adam Szustak na co dzień jest związany z Duszpasterstwem Akademickim „Beczka” w Krakowie.

Temat rekolekcji: „Żyrafy wychodzą z szafy, czyli po co światu chrześcijanie” nawiązuje do poszukiwania swojego miejsca w Kościele. O. Adam będzie starał się wyjaśnić jakie miejsca w Kościele mogą zajmować ludzie świeccy. Rekolekcje nie są adresowane wyłącznie do ludzi należących już do różnego rodzaju wspólnot, ale też do osób religijnych, które nigdy nie należały do żadnej wspólnoty. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy szukają swojego miejsca w Kościele, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Uczestnicy rekolekcji dowiedzą się też, w jaki sposób mogą znaleźć swoje miejsce w Kościele.

Rekolekcje odbędą się w Białymstoku. Zgłoszenia przyjmowane są w formie elektronicznej poprzez dostępny na stronie formularz zgłoszeniowy. Do 30.11 obowiązuje cena promocyjna. Więcej informacji można uzyskać na stronie budujemyludzi.pl. Patronat nad rekolekcjami objęła redakcja dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”.

 
II OGÓLNOPOLSKIE CZUWANIE MICHALICKICH ZGROMADZEŃ ZAKONNYCH

altKsięża michalici i siostry michalitki zapraszają do wspólnej modlitwy i czuwania przed Obliczem Maryi – Jasnogórskiej Pani wszystkie osoby i grupy związane z naszym michalickim charyzmatem i ideą bł. ks. Bronisława Markiewicza. Tegoroczne czuwanie jest szczególnym dziękczynieniem za dar kanonizacji św. Jana Pawła II, a także gorliwą modlitwą o powołania i za powołanych.

Program czuwania (14/15 listopada):

21.00 APEL JASNOGÓRSKI

21.30 MODLITWA RÓŻAŃCOWA

22.00 EUCHARYSTIA – KS. ABP WACŁAW DEPO – METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI

23.30 CZAS NA OSOBISTĄ MODLITWĘ / PRZERWA NA KAWĘ

24.00 KONFERENCJA – KS. RYSZARD ANDRZEJEWSKI CSMA – ASYSTENT GENERALNY

01.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

02.00 MODLITWA RÓŻAŃCOWA /tajemnice światła/

03.00 EUCHARYSTIA – KS. KAZIMIERZ RADZIK CSMA – PRZEŁOŻONY GENERALNY

04.15 ZAKOŃCZENIE CZUWANIA

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 144

Reklama

Reklama

W ostatnim numerze

alt

„Któż jak Bóg” – nowy numer 6/2014

Serdecznie zachęcamy do lektury kolejnego, listopadowo-grudniowego numeru naszego pisma. W najnowszym wydaniu min.:

TEMAT NUMERU: Czy anioł pomoże w czyśćcu? – tak jak pomógł tercjarce, siostrze Cecylii, s. 59

DUCHOWOŚĆ MICHALICKA: Pieniądze nie dają… zbawienia – jak więc, za radą bł. ks. Markiewicza, korzystać z nich na chwałę Bożą?, s. 46

SPUŚCIZNA BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA: Patriotyzm – szaleńczy czy rozumny? – po przeszło 100 latach temat wciąż aktualny, s. 48

Z ANIOŁAMI PRZEZ ŻYCIE: Św. Michał egzorcystą – o walce z haitańskimi demonami i czarownikami opowiada ks. Jan Drabczak CSMA, misjonarz z Dominikany, s. 4

DLA TYCH, CO JAK TOBIASZ CHCĄ DAĆ SIĘ PROWADZIĆ: przygotuj się duchowo do Adwentu z ks. Zbigniewem Kapłańskim, s. 14

Więcej …

Na każdy dzień

24/11/2014

Myśl na dziś

Otom ja sam, jak drzewo zwarzone od kiści,
Sto we mnie żądz, sto uczuć, sto uwiędłych liści.

Juliusz Słowacki

24/11/2014

Sylwetka dnia

24.11 – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

św. Protazy

24/11/2014

Czytanie na dziś

Gdy Jezus podniósł oczy, zobaczył, jak bogaci wrzucali swe ofiary do skarbony. Zobaczył też, jak uboga jakaś wdowa wrzuciła tam dwa pieniążki, i rzekł: Prawdziwie powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła więcej niż wszyscy inni. Wszyscy bowiem wrzucali na ofiarę z tego, co im zbywało; ta zaś z niedostatku swego wrzuciła wszystko, co miała na utrzymanie.

 

Łk 21,1-4

Ludzie książki piszą…

Serdecznie zachęcamy do nabycia książki „Rozmowy Niecodzienne”, której jednym ze współautorów jest redaktor dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”, Karol Wojteczek. Książka stanowi zapis niezwykłych spotkań autorów z ludźmi mediów, kultury i sztuki, w trakcie których dzielą się oni doświadczeniem spotkania Boga w swoim życiu. Swoje świadectwa poszukiwań i nawrócenia dają w niej m.in. Krzysztof Zanussi, Radosław Pazura czy Krzysztof Krawczyk. Książka do nabycia na stronie www.wydawnictwo-unitas.pl w cenie 24 PLN.

Doktor anielski o aniołach - premiera książki

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznawania się z naszą najnowszą pozycją książkową autorstwa ks. prof. Tomasza Stępnia, pt. „Doktor anielski o aniołach”. Bez dużej przesady stwierdzić można, że książka ta stanowi pierwsze w naszym kraju tak kompleksowe omówienie angelologii św. Tomasza z Akwinu.

Więcej

PIELGRZYMKA WIOSENNA

Redakcja „Któż jak Bóg", Księża Michalici oraz Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „NOMADA" zapraszają do udziału w pielgrzymce do Włoch w dniach: 21 - 25 marca 2015 r.

Trasa pielgrzymki: Warszawa – Rzym – Monte Sant' Angelo – San Giovanni Rotondo – San Marco in Lamis – Lanciano – Manoppello – Rzym – Warszawa

Więcej

Numery kont

Centrala Rycerstwa św. Michała Archanioła, al. Piłsudskiego 250, 05-261 Marki PKO BP 91 1020 1042 0000 8502 0014 7595

Prenumerata KJB

Towarzystwo Powściągliwość i Praca, al. Piłsudskiego 250, 05-261 Marki PKO BP 68 1020 1042 0000 8702 0218 9470

Biuletyn KJB

Zapraszamy do zapisywania się do biuletynu anielskiego!

Facebook

Punkty sprzedaży

Zobacz listę księgarni, gdzie można nabyć nasz dwumiesięcznik albo zamów go w naszej księgarni internetowej


Losowe książki

Roczna prenumerata "Któż jak Bóg"

30,00 zl


Rozmowy z Bł. Bronisławem Markiewiczem

15,00 zl
Komiks "Klęczący Byk"

10,00 zl
Koronka

10,00 zl
Medalik Szkaplerzny św. Michała Archanioła - mały

20,00 zl
Grota nie z tej ziemi

7,00 zl