czwartek 02 Paź 2014
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Cudowny lek

To jeszcze coś odrobinę luźniejszego, też w klimacie rozpoczynającego się miesiąca:

Więcej… / Read more…
 
Majówka ze św. Michałem

SAMOLOTEM DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA, ŚW. OJCA PIO I ŚW. JANA PAWŁA II

Redakcja „Któż jak Bóg", Księża Michalici oraz Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „NOMADA" zapraszają do udziału w pielgrzymce do Włoch w dniach:

28 kwietnia - 3 maja 2015 r.

Trasa pielgrzymki:

Warszawa/Kraków – Rzym – Monte Sant' Angelo – San Giovanni Rotondo – San Marco in Lamis – Lanciano – Manoppello – Rzym – Warszawa/Kraków

Więcej… / Read more…
 
Różaniec z aniołami

altDla wszystkich, którzy pragną włączyć się w miesiąc modlitwy różańcowej, publikujemy materiał pomocniczy w postaci rozważań:

Więcej… / Read more…
 
Coś więcej niż koraliki

altIstnienie przewlekanych paciorkami łańcuszków sięga w czasie głębiej niż historia, nowożytnego w końcu, chrześcijaństwa. Dopiero jedna pierwsi mnisi zmienili ozdobne przeznaczenie tego typu rekwizytów, nadając mu wartość modlitewną.

Więcej… / Read more…
 
Jak uchronić dziecko przed zagrożeniami duchowymi?

W sobotę 11 października 2014 w parafii Matki Bożek Królowej Polski w Krakowie-Ruczaju, ul. Zamiejska 6, odbędzie się sesja tematyczna poświęcona zagrożeniom duchowym. W programie m.in. wykład autorki „Któż jak Bóg”, M. Więczkowskiej (pedagog, medioznawca), modlitwa wstawiennicza przed Najświętszym Sakramentem i świadectwo osoby uwolnionej ze zniewolenia. Rozpoczęcie: Msza Święta o godz. 9.30, zakończenie ok. 14.30. Zapraszają organizatorzy: Wspólnota Domowego Kościoła przy tejże parafii oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Źródełko”.

 
Więź, która nie więzi

Zachęcamy do lektury "anielskiego" artykułu, który nasz ks. Naczelny "popełnił" w "Naszym Dzienniku" przy okazji wczorajszego święta:

Kliknij, aby przeczytać

Z Bogiem! 

 
Przegląd wiadomości anielskich

Czytelnicy „The Angels” nad Cieśniną Gibraltarską

Parafia pw. San Cristo del Calvario w Marbella i Sanktuarium pw. Miłosierdzia w Pueblo Neuvo De Guadario w Hiszpanii stają się miejscami przepowiadania orędzia o Miłosierdziu Bożym i konferencji o św. Michale Archaniele w dniach 28 IX i 3-5 X 2014 roku. W międzyczasie, w katedrze pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej na Gibraltarze odbywają się 2-dniowe rekolekcje dla miejscowych katolików oraz turystów. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Piotr Prusakiewicz CSMA. Oprócz słuchania Słowa Bożego i uczestnictwa w Eucharystii, planowana jest adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź św. oraz koronki – anielska i do miłosierdzia Bożego. Wśród odprawiających te ćwiczenia duchowne jest wielu czytelników naszego kwartalnika „The Angels. Messengers from a loving God”. Źródłem radości jest również obecność św. siostry Faustyny w znaku relikwii, która dotarła tu z Polski. Św. Faustyna odwiedzi także siostry Matki Teresy z Kalkuty w Tanger w Maroko.

Więcej… / Read more…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 139

Reklama

Reklama

W ostatnim numerze

altSerdecznie zachęcamy do lektury kolejnego, wrześniowo-październikowego numeru naszego pisma. W najnowszym wydaniu min.:

TEMAT NUMERU: Anioł przychodzi wieczorem? – Marek Jaromski opowiada o swoim nawróceniu, inspiracjach w tworzeniu i niezwykłych anielskich interwencjach w swoim życiu, s. 5

ANIOŁOWIE W ŻYCIU ŚWIĘTYCH: Pocałunek z nieba – budująca historia Anfresiny Berardi, s. 19

ANIOŁOWIE W BIBLII: Aniołowie ludzi chorych – kolejna poruszająca historia od ks. Henryka Skoczylasa CSMA, s. 8

ZAGROŻENIA WIARY: Pułapki astrologii (1) – przed zgubnym wpływem horoskopów ostrzega Terry Harley, s. 16

CZYTELNICY PISZĄ: Św. Michał akuszerem – niezwykła opowieść o aniele asystującym przy narodzinach, s. 47


Poza tym w numerze:

Więcej …

Na każdy dzień

2/10/2014

Myśl na dziś

Maryja, w swojej wierze, miała odwagę by zaufać Bogu i zostawić mu sprawę rozwiązywania wszystkich problemów: to była wiara bez skazy.

 

Carlo Carretto (1910–1988) – włoski zakonnik, pisarz katolicki, mistyk

2/10/2014

Sylwetka dnia

02.10 – świętych aniołów stróżów

2/10/2014

Czytanie na dziś

W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim? On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje. Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie.

Mt 18,1-5.10

Ludzie książki piszą…

Serdecznie zachęcamy do nabycia książki „Rozmowy Niecodzienne”, której jednym ze współautorów jest redaktor dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”, Karol Wojteczek. Książka stanowi zapis niezwykłych spotkań autorów z ludźmi mediów, kultury i sztuki, w trakcie których dzielą się oni doświadczeniem spotkania Boga w swoim życiu. Swoje świadectwa poszukiwań i nawrócenia dają w niej m.in. Krzysztof Zanussi, Radosław Pazura czy Krzysztof Krawczyk. Książka do nabycia na stronie www.wydawnictwo-unitas.pl w cenie 24 PLN.

Doktor anielski o aniołach - premiera książki

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznawania się z naszą najnowszą pozycją książkową autorstwa ks. prof. Tomasza Stępnia, pt. „Doktor anielski o aniołach”. Bez dużej przesady stwierdzić można, że książka ta stanowi pierwsze w naszym kraju tak kompleksowe omówienie angelologii św. Tomasza z Akwinu.

Więcej

PIELGRZYMKA WIOSENNA

Redakcja „Któż jak Bóg", Księża Michalici oraz Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „NOMADA" zapraszają do udziału w pielgrzymce do Włoch w dniach: 21 - 25 marca 2015 r.

Trasa pielgrzymki: Warszawa – Rzym – Monte Sant' Angelo – San Giovanni Rotondo – San Marco in Lamis – Lanciano – Manoppello – Rzym – Warszawa

Więcej

Numery kont

Centrala Rycerstwa św. Michała Archanioła, al. Piłsudskiego 250, 05-261 Marki PKO BP 91 1020 1042 0000 8502 0014 7595

Prenumerata KJB

Towarzystwo Powściągliwość i Praca, al. Piłsudskiego 250, 05-261 Marki PKO BP 68 1020 1042 0000 8702 0218 9470

Biuletyn KJB

Zapraszamy do zapisywania się do biuletynu anielskiego!

Facebook

Punkty sprzedaży

Zobacz listę księgarni, gdzie można nabyć nasz dwumiesięcznik albo zamów go w naszej księgarni internetowej


Losowe książki

Prenumerata KJB - Azja i Australia

180,00 zl
Grota nie z tej ziemi

9,00 zl
Film "Między wiarą a kulturą"

25,00 zl
Obrazki ze św. Michałem Archaniołem - małe

0,25 zl
Święty Michał - Obrońca Ludu Starego i Nowego Przymierza

8,00 zl
Bieżący numer "Któż jak Bóg"

5,00 zl