piątek 22 Sie 2014
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
W blasku prawdy objawionej

Niekoniecznie anielski autorytet

Jedną z postaci biblijnych, które cieszyły się wielkim autorytetem, był św. Jan Chrzciciel. Sam Pan Jezus powiedział, że między narodzonymi z niewiasty nie powstał większy od Jana (Mt 11,11). Prorokowi znad Jordanu stawiano pytanie: „Co mamy czynić?” (Łk 3,10).

Takie pytania stawiamy jedynie ludziom, którzy znają się na życiu. Dobrze wiedzą, co jest dobre, a co złe. Ich mądrość decyduje o autorytecie. Autorytet rośnie razem z człowiekiem. Nie ma na świecie żadnej uczelni ani żadnej innej instytucji nastawionej na wychowywanie ludzi o wielkim autorytecie. Wychowuje ich samo życie. A oni nie stawiają sobie takiego celu – gdyby zechcieli odgrywać ważną rolę w swoim środowisku, zdradzałoby to ich pychę. Ta zaś jednym cięciem ścina autorytet.

Więcej… / Read more…
 
Kolejne grupy zmierzają do Groty

Już w najbliższych tygodniach do Sanktuarium św. Michała w Grocie Gargano zawitają dwie kolejne, spragnione duchowej strawy, pielgrzymki. Za dokładnie tydzień, 26 sierpnia, ku Anielskiemu Wodzowi wyleci pierwsza (i miejmy nadzieję nie ostatnia) Pielgrzymka Słoneczna, a już 1 września zagoszczą u niego angielscy czytelnicy "The Angels". Obie grupy oprócz św. Michała odwiedzą również m.in. Sanktuarium św. o. Pio w San Giovanni Rotondo, Bazylikę św. Piotra w Rzymie, a także Lancianno i Manoppello.

 
Szczególny znak miłości

alt
Miesiąc sierpień w naszej parafii rozpoczęliśmy od mocnego akcentu. Pierwszego dnia miesiąca przybyła do nas figura św. Michała Archanioła z Gargano.  Na to wydarzenie oczekiwaliśmy  kilka miesięcy.  W końcu naszedł ten upragniony dzień.

Więcej… / Read more…
 
„Któż jak Bóg” – nowy numer 5/2014

altSerdecznie zachęcamy do lektury kolejnego, wrześniowo-październikowego numeru naszego pisma. W najnowszym wydaniu min.:

TEMAT NUMERU: Anioł przychodzi wieczorem? – Marek Jaromski opowiada o swoim nawróceniu, inspiracjach w tworzeniu i niezwykłych anielskich interwencjach w swoim życiu, s. 5

ANIOŁOWIE W ŻYCIU ŚWIĘTYCH: Pocałunek z nieba – budująca historia Anfresiny Berardi, s. 19

ANIOŁOWIE W BIBLII: Aniołowie ludzi chorych – kolejna poruszająca historia od ks. Henryka Skoczylasa CSMA, s. 8

ZAGROŻENIA WIARY: Pułapki astrologii (1) – przed zgubnym wpływem horoskopów ostrzega Terry Harley, s. 16

CZYTELNICY PISZĄ: Św. Michał akuszerem – niezwykła opowieść o aniele asystującym przy narodzinach, s. 47


Poza tym w numerze:

Więcej… / Read more…
 
Obrońca stolicy chrześcijaństwa

Zanim stał się „diabłem” – miał na imię Lucyfer, co znaczy „niosący światło”. Był najjaśniejszym Aniołem wśród czystych duchów stworzonych przez Boga. Ale zachwycony sobą, uniesiony pychą i zazdrością, ośmielił się zbuntować przeciwko planom swego Stworzyciela. Ojcowie Kościoła stosują tu słowa Izajasza, odnoszące się króla asyryjskiego czy babilońskiego: „Wstąpię na niebiosa; powyżej gwiazd Bożych i postawię tron... Wstąpię na szczyty obłoków, będę podobny do Najwyższego” (Iz 14, 13-15).

Więcej… / Read more…
 
Dla tych, co jak Tobiasz chcą dać się prowadzić

Nieco o wakacjach

Skoro Pan Bóg nie potrzebuje wakacji, to czy mogą być wakacje bez Pana Boga? Spróbuję dzisiaj uzasadnić, że można, ale po prostu nie warto. Bo wakacje bez Niego to jakby odlot na odległą galaktykę bez wyraźnej możliwości powrotu. A nawet z najodleglejszej podróży chcemy wrócić do najbliższych osób, do planów i marzeń. A zatem… Jak przeżyć wakacje z Panem Bogiem? Jak spędzić ten czas w taki sposób, aby nie tylko z radością wrócić do ukochanych osób, ale by te osoby chciały do nas wrócić widząc, że jesteśmy szczęśliwsi. Jak w czasie wakacji zaczerpnąć szczęścia i uczyć się je dawać innym?

Może zacznijmy od niewątpliwie prawdziwego zdania: Pan Bóg wymyślił wakacje albo – nieco poprawniej – Pan Bóg chce dla nas wakacji. Bo chce, abyśmy wypoczęci podejmowali trud sensownego wysiłku. Chce, abyśmy poznawali piękno stworzonego przez Niego świata, chce, abyśmy w gronie rodzinnym czy grupie przyjaciół coraz lepiej się poznawali, aby łatwiej było potem nam żyć, aby chętniej sobie nawzajem pomagać. Ale – jak zawsze – mamy wolność. Możemy poznać piękno świata, możemy też poznać grzech. Możemy nauczyć się radości pomagania innym, możemy też nabrać wprawy w krzywdzeniu… Od nas ostatecznie zależy, czy ten czas wykorzystamy w taki sposób, aby z niego naprawdę skorzystać.

ks. Zbigniew Kapłański

Więcej w lipcowo-sierpniowym numerze "Któż jak Bóg" 4-2014. Zapraszamy do nabycia i lektury!


 
ANIELSKI FIVE O’CLOCK

altThe Angels – numer 3/2014

Serdecznie zapraszamy do lektury kolejnego numeru kwartalnika „The Angels”, anglojęzycznej wersji michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”. W najnowszym wydaniu m.in.:

Is it wrong to be fashionable? – chrześcijanin może być modny!

St Michael at my house– świadectwo odwiedzin figury św. Michała w domu naszej czytelniczki

Angelic Mission in the US – reportaż z anielskiej inwazji na Stany Zjednoczone

Prayer, words and action of love – czym naprawdę jest modlitwa?

Więcej… / Read more…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 134

Reklama

Reklama

W ostatnim numerze

altSerdecznie zachęcamy do lektury kolejnego, wrześniowo-październikowego numeru naszego pisma. W najnowszym wydaniu min.:

TEMAT NUMERU: Anioł przychodzi wieczorem? – Marek Jaromski opowiada o swoim nawróceniu, inspiracjach w tworzeniu i niezwykłych anielskich interwencjach w swoim życiu, s. 5

ANIOŁOWIE W ŻYCIU ŚWIĘTYCH: Pocałunek z nieba – budująca historia Anfresiny Berardi, s. 19

ANIOŁOWIE W BIBLII: Aniołowie ludzi chorych – kolejna poruszająca historia od ks. Henryka Skoczylasa CSMA, s. 8

ZAGROŻENIA WIARY: Pułapki astrologii (1) – przed zgubnym wpływem horoskopów ostrzega Terry Harley, s. 16

CZYTELNICY PISZĄ: Św. Michał akuszerem – niezwykła opowieść o aniele asystującym przy narodzinach, s. 47

 

Poza tym w numerze:

Więcej …

Na każdy dzień

23/8/2014

Myśl na dziś

Niechaj się nie lęka do mnie zbliżyć dusza słaba, grzeszna, a choćby miała więcej grzechów niż piasku na ziemi, utonie wszystko w otchłani miłosierdzia mojego.

Pan Jezus do św. Faustyny

 

23/8/2014

Sylwetka dnia

23.08 – św. Róża z Limy, dziewica

23/8/2014

Czytanie na dziś

Jezus przemówił do tłumów i do swoich uczniów tymi słowami:
„Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsce na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynku i żeby ludzie nazywali ich Rabbi.
Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus.
Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony”.

Mt 23,1-12

Ludzie książki piszą…

Serdecznie zachęcamy do nabycia książki „Rozmowy Niecodzienne”, której jednym ze współautorów jest redaktor dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”, Karol Wojteczek. Książka stanowi zapis niezwykłych spotkań autorów z ludźmi mediów, kultury i sztuki, w trakcie których dzielą się oni doświadczeniem spotkania Boga w swoim życiu. Swoje świadectwa poszukiwań i nawrócenia dają w niej m.in. Krzysztof Zanussi, Radosław Pazura czy Krzysztof Krawczyk. Książka do nabycia na stronie www.wydawnictwo-unitas.pl w cenie 24 PLN.

Doktor anielski o aniołach - premiera książki

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznawania się z naszą najnowszą pozycją książkową autorstwa ks. prof. Tomasza Stępnia, pt. „Doktor anielski o aniołach”. Bez dużej przesady stwierdzić można, że książka ta stanowi pierwsze w naszym kraju tak kompleksowe omówienie angelologii św. Tomasza z Akwinu.

Więcej

PIELGRZYMKA SŁONECZNA

Redakcja „Któż jak Bóg", Księża Michalici oraz Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „NOMADA" zapraszają do udziału w pielgrzymce do Włoch w dniach 26-30 sierpnia 2014 r.

Trasa pielgrzymki: Warszawa - Monte Sant' Angelo - San Giovanni Rotondo - Lanciano - Manoppello - Rzym

Kontakt w Sekretariacie Redakcji lub Biurze "NOMADA":

PIELGRZYMKA SŁONECZNA

Numery kont

Centrala Rycerstwa św. Michała Archanioła, al. Piłsudskiego 250, 05-261 Marki PKO BP 91 1020 1042 0000 8502 0014 7595

Prenumerata KJB

Towarzystwo Powściągliwość i Praca, al. Piłsudskiego 250, 05-261 Marki PKO BP 68 1020 1042 0000 8702 0218 9470

Biuletyn KJB

Zapraszamy do zapisywania się do biuletynu anielskiego!

Facebook

Punkty sprzedaży

Zobacz listę księgarni, gdzie można nabyć nasz dwumiesięcznik albo zamów go w naszej księgarni internetowej


Losowe książki

Kochany aniołku

13,00 zl
Prenumerata KJB - Ameryka Pn i Pd

150,00 zl
Koronka

10,00 zl
"Nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła i Aniołów" - Ks. W

8,00 zl
Medalik Szkaplerzny św. Michała Archanioła

30,00 zl
Doktor anielski o aniołach

24,90 zl