czwartek 24 Lip 2014
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Sosnowiec w Łaskach u Boga

alt

Wakacje, środek tygodnia, a w naszym kościele wypełnione po brzegi ławki. Kto w ten piękny lipcowy wieczór przyciągnął tylu ludzi do kościoła? To św. Michał Archanioł – niezwykły Gość nie z tego świata.

Więcej… / Read more…
 
Michał nawiedził Dąbrowę Górniczą

altParafię Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej nawiedziła kopia figury św. Michała Archanioła z Gargano. Peregrynacja odbyła się w dniach 14-16 lipca 2014 roku. Dwudniowe spotkanie z Archaniołem Michałem poprowadził michalita, ks. Piotr Prokopowicz. 

Więcej… / Read more…
 
Czas Mocy i Łaski

Michał rządzi Radomiemalt

Przybył z Monte Sant’ Angelo – najstarszego miejsca kultu św. Michała Archanioła. Dziś to miejsce na Gargano odwiedza dwa miliony pielgrzymów rocznie. Tym razem wiernych z Radomia nawiedził Boży Minister. Rekolekcje ze św. Michałem Archaniołem prowadził ks. Sylwester Szwajca – michalita z Przemyśla. – Całemu temu nawiedzeniu towarzyszy nadzieja odnowy wiary. W naszym życiu wielu ludzi doświadcza zła i zgubnego działania szatana. Dlatego chcemy wszystko odnowić w Chrystusie poprzez walkę, nie orężem, ale dobrem.

Więcej… / Read more…
 
Czas Mocy i Łaski

Św. Michał łączy narody

Dwa bratnie języki, dwa bratnie kraje: Rzeczpospolita Polska i Republika Czeska i jeden św. Michał Archanioł w znaku Figury z Monte Sant’ Angelo. W ostatnich dniach Boży Minister połączył dwa słowiańskie narody. Św. Michał z Gargano nawiedził naszych południowych sąsiadów w Czechach. „Doba Milosti a Síly” – Czas Mocy i Łaski przeżywali Polacy i Czesi zamieszkujący Zaolzie: Střitež, Guty, Vendryně, Ropice i Bystřice.

Ks. Rafał Szwajca

Więcej w najnowszym lipcowo-sierpniowym numerze "Któż jak Bóg" 4-2014. Zapraszamy do nabycia i lektury!

 
Anielskie słuchowisko!

Serdecznie zachęcamy do wysłuchania konferencji wygłoszonych przez ks. Piotra Prusakiewicza CSMA w trakcie tegorocznych anielskich rekolekcji:

Więcej… / Read more…
 
Duchowość michalicka

Codzienna walka

Szarzyzna codzienności przebiega pośród szarych spraw, ale ciągle jest walką i zmaganiem nie o „szarą” sprawę, lecz po prostu o miłość. Właściwie to walka o miłość jest człowiekowi z góry narzucona. Jej konieczność nie ustępuje nawet głębokiej potrzebie odpoczynku i uwolnienia od ciągłego napięcia. Można ją nazwać codzienną walka między śmiercią a życiem.

Więcej… / Read more…
 
W blasku prawdy objawionej

Podróż z Synem Boga

Pogański świat, w którym żyjemy, uderza na naszych oczach w ludzi Kościoła. Nie dziwmy się temu. Dla tego świata Kościół jest niewygodną „organizacją”. Dlatego, że promieniuje wielką wewnętrzną wolnością i nie boi się ludzi posłusznych Księciu Tego Świata. Dziś w Polsce kilkanaście milionów katolików, przez udział w liturgii uobecniającej zmartwychwstanie Chrystusa i nasze, dziękuje za swoją przynależność do Kościoła.

Więcej… / Read more…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 132

Reklama

Reklama

W ostatnim numerze

alt„Któż jak Bóg” – nowy numer 4/2014

Serdecznie zachęcamy do lektury kolejnego, lipcowo-sierpniowego numeru naszego pisma. W najnowszym wydaniu min.:

TEMAT NUMERU: Zabierzmy dzieciom pentagramy – Małgorzata Więczkowska wskazuje na zagrożenia duchowe, jakie czyhają na nasze dzieci w bajkach, książkach, a nawet na zabawkach, s. 5

Z ŻYCIA RYCERSTWA: Giermkowie św. Michała – słów kilka o tym jak Rycerstwo doczekało się własnych Szarych Szeregów, s. 35

ANIOŁOWIE W BIBLII: Aniołowie skazanych na bezrobocie – kolejna poruszająca historia od ks. Henryka Skoczylasa CSMA, s. 10

WOJOWNICY PANA BOGA: Czy zwierzęta mają aniołów? – kolejne nieszablonowe śledztwo teologiczne Romana Zająca, s. 57

BIBLISTA ODPOWIADA: Diabeł z Persji – kim jest Asmodeusz? Demaskuje Roman Zając, s. 24

Więcej …

Na każdy dzień

24/7/2014

Czytanie na dziś

Uczniowie przystąpili do Jezusa i zapytali: Dlaczego w przypowieściach mówisz do nich? On im odpowiedział: Wam dano poznać tajemnice królestwa niebieskiego, im zaś nie dano. Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. Dlatego mówię do nich w przypowieściach, że otwartymi oczami nie widzą i otwartymi uszami nie słyszą ani nie rozumieją. Tak spełnia się na nich przepowiednia Izajasza: Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie. Bo stwardniało serce tego ludu, ich uszy stępiały i oczy swe zamknęli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, ani swym sercem nie rozumieli: i nie nawrócili się, abym ich uzdrowił. Lecz szczęśliwe oczy wasze, że widzą, i uszy wasze, że słyszą. Bo zaprawdę, powiadam wam: Wielu proroków i sprawiedliwych pragnęło ujrzeć to, na co wy patrzycie, a nie ujrzeli; i usłyszeć to, co wy słyszycie, a nie usłyszeli.

Mt 13,10-17

24/7/2014

Myśl na dziś

Przyjaźnie, które się rozpoczęły na tym świecie, zostaną uniesione w górę i nigdy już nie będą zerwane.

Św. Franciszek Salezy

24/7/2014

Sylwetka dnia

24.07– św. Kinga, dziewica

Doktor anielski o aniołach - premiera książki

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznawania się z naszą najnowszą pozycją książkową autorstwa ks. prof. Tomasza Stępnia, pt. „Doktor anielski o aniołach”. Bez dużej przesady stwierdzić można, że książka ta stanowi pierwsze w naszym kraju tak kompleksowe omówienie angelologii św. Tomasza z Akwinu.

Więcej

PIELGRZYMKA SŁONECZNA

Redakcja „Któż jak Bóg", Księża Michalici oraz Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „NOMADA" zapraszają do udziału w pielgrzymce do Włoch w dniach 26-30 sierpnia 2014 r.

Trasa pielgrzymki: Warszawa - Monte Sant' Angelo - San Giovanni Rotondo - Lanciano - Manoppello - Rzym

Kontakt w Sekretariacie Redakcji lub Biurze "NOMADA":

PIELGRZYMKA SŁONECZNA

Numery kont

Centrala Rycerstwa św. Michała Archanioła, al. Piłsudskiego 250, 05-261 Marki PKO BP 91 1020 1042 0000 8502 0014 7595

Prenumerata KJB

Towarzystwo Powściągliwość i Praca, al. Piłsudskiego 250, 05-261 Marki PKO BP 68 1020 1042 0000 8702 0218 9470

Biuletyn KJB

Zapraszamy do zapisywania się do biuletynu anielskiego!

Facebook

Punkty sprzedaży

Zobacz listę księgarni, gdzie można nabyć nasz dwumiesięcznik albo zamów go w naszej księgarni internetowej


Losowe książki

Rozmowy z Bł. Bronisławem Markiewiczem

15,00 zl
"Nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła i Aniołów" - Ks. W

8,00 zl
Roczna prenumerata "Któż jak Bóg"

30,00 zl


Prenumerata dobroczynna

55,00 zl
Matka Boża Brzemienna

0,20 zl
Szkaplerz św. Michała Archanioła

5,00 zl